תפריט

054-6787198

עמי פיקס - הרכב שלך בידיים טובות

כיצד מזהים מצבר בגבעתיים איכותי

למה נועדו מצברים לרכב 

כל נהג מתחיל יודע שללא מצבר תקין הרכב שלו לא יתניע. השאלה היא, האם כל הנהגים יודעים אילו פונקציות נוספות ממלא המצבר ברכב. המצבר משמש להנעה ומספק חשמל למערכות שונות ברכב שזקוקות לחשמל להפעלתן. כמו חלקי חילוף אחרים, גם מצברים צריך להחליף מדי פעם. את המצברים יש להחליף לאחר תקופה של מספר שנים, בד"כ בין 3-4 שנים. מומלץ לבדוק את המצבר אחת לכמה חודשים כדי לבחון את תקינותו.

מה החשיבות של בדיקות תקופתיות של המצבר

אם בתקופה האחרונה המצבר אינו מתפקד כנדרש, כדאי לבדוק אותו לפני שאתם רוכשים מצבר בגבעתיים. לעיתים המצבר מראה סימני עייפות או מגיב באיטיות, בשל מספר סיבות. אם תקחו את המצבר המגמגם לבדיקה אצל חשמלאי רכב המתמחה במצברים, אולי תצליחו להציל אותו ולתקן אותו לפני שלא ניתן יהיה לשקם אותו. מספיק שיתברר שחסרים מים במצבר, חלודה או קורוזיה, או תקלה בחיבורים, כדי שניתן יהיה לתקן אותו ולהאריך את ימיו.

כיצד מצברים טוענים את עצמם

כמו מצברים אחרים, גם מצבר בגבעתיים חדש ואיכותי, טוען את עצמו במהלך נסיעה. מצבר לרכב הוא למעשה סוללה נטענת אשר מספקת את כל צרכי החשמל של המכונית. המצבר הוא זה שמאפשר לרכב להתניע ולנוע. השוק לחלקי חילוף לרכב, מוצף היום במצברים מכל הסוגים, בגדלים ובמחירים שונים. יצרניות רכב ומותגים המייצרים מצברים וחלקי חילוף לרכב, מוכנים להעניק אחריות למצברים לכל תקופת החיים של המצבר. זו דרכם להבטיח שהמוצר שלהם יזכה בנתח שוק רציני בתקופה שהשוק מוצף במצברים.

תחזוקה נכונה של המצבר משדרגת את תפקודו

למרות שרוב המצברים לא אמורים להחזיק מעבר לתקופה של 3-4 שנים, אפשר לדאוג באמצעות תחזוקה נכונה, שהם יעבדו ויתנו תפוקה נאה עד ליומם האחרון. בדיקה תקופתית של אחת לשלושה חודשים באופן עצמאי, בדיקה אצל חשמלאי אחת לשישה חודשים, והקפדה על מילוי מים מתי שנדרש, הן חלק מפעולות התחזוקה שאתם יכולים להשקיע במצבר שלכם. פעולות אלה יאפשרו לכם ליהנות מתפקוד תקין שלו בתקופת החיים המוצהרת, ולפעמים גם קצת יותר.

.

WhatsApp chat