תפריט

054-6787198

עמי פיקס - הרכב שלך בידיים טובות

חילוץ 4*4

להזמנת חילוץ רכב חייגו 24 שעות- 054-678-7198

חילוץ 4 על 4

חילוץ 4 על 4 של כל רכבי ארבע על ארבע הוא אחד מתחומי החילוץ המתוחכמים ביותר להם נדרשים אנשי מקצוע מיומנים העוסקים בחילוץ 4 על 4 ובחילוץ בכלל.

רכבי 4*4, הם רכבי שטח שבדרך כלל משמשים אוהבי שטח ואקסטרים, וחובבי טיולים למיניהם.

רכבי שטח 4*4 נוטים להיתקע לעיתים קרובות בגלל נסיעתם הרבה בשטחים פתוחים, בוציים, סלעיים ולעיתים גם ללא מעבר פשוט וקל.  

עצם העובדה שמדובר ברכבי שטח 4*4, (ג'יפ שטח או אופנוע שטח, וכל רכב שטח אחר) היכולת של רכבים אלו להיכנס למקומות לא רגילים, לאותם מקומות שרכב אחר שאיינו רכב שטח או רכב ארבע על ארבע מסוגלים להיכנס מבחינה ביצועיסטית ומכנית המתאימה לתנאי השטח הלא רגילים.

רכבי השטח ואוהבי הטיולים וההרפתקאות בשטח, חשופים לסכנות יותר מכל כלי רכב אחר שאיינו רכב שטח.

מלכתחילה, רכבי שטח 4*4 נועדו לנסיעה בשטח. מה שמעודד נהגים רבים לקחת סיכונים לא מחושבים בזמן נהיגה ברחבי השטח השונים.

כאשר במקרים רבים הם מסתיימים בעלייה על מכשול או בתקיעות רכב השטח בקרקע, המשביתה את הרכב ומצריכה חילוץ 4 על 4.

חילוץ 4X4

חילוץ 4 על 4 רצוי שיבוצע על ידיי מחלצים העוסקים בתחום חילוץ 4 על 4 וחילוץ שטח בפרט.

מחלצי שטח ארבע על ארבע מיומנים ומקצועיים, העוסקים בתחום חילוץ 4 על 4 מספיק זמן והתנסות בשטח על מנת לבצע חילוץ והצלה מועילים ואפקטיביים.

אחד המקרים הנפוצים בחילוץ 4 על 4 הוא מקרה התחפרות הרכב או ג'יפ השטח, שמוגדר בביצועיו כרכב שטח ארבע על ארבע. ההתחפרות נגרמת כתוצאה מכניסה לשטח בוצי, או לבורות ולחולות עמוקים, וכניסה למעברי מים למיניהם כתוצאה משיטפונות וגשמים חזקים.

כאשר רכב השטח מתחפר, הנטייה הטבעית של נהגי ארבע על ארבע, שאינם מנוסים מספיק או מיומנים, היא לנסות לחלץ את הרכב לבד בכוחות עצמם, ומוסיפים ללחוץ על דוושת הבנזין ולהניע את גלגלי כלי השטח שלהם, מתוך כוונה לנסות להצליח לסובב את צמיגי רכב השטח, ולנסות לעלות עצמם משקיעת כלי השטח.

רוב הניסיונות הללו אינם עולים בהצלחה, ונהגי השטח אינם מצליחים לחלץ בעצמם את רכבי השטח שלהם מהאדמה ואף גורמים לכלי השטח להתחפר עמוק יותר ולסבך את המצב הרבה יותר, מצב הגורם להם להיות חסרי סבלנות ואיבוד עשתונותיהם ולהחרפת מצבם.  

כאשר אנשי השטח נתקעים במצב כזה או אחר המונע בעדם המשך החוויה, הם לרוב נוטים לחשוב כי עניין חילוץ 4 על 4 הינו עניין פשוט וקל, ונעזרים בחברים או אנשים באזור.

אומנם, לעיתים הם יכולים לעזור (תלוי ברמת התקיעות) אך הם אינם מיומנים מספיק לביצוע חילוץ.

הם ללא כלים חיוניים או מספיק מתקדמים לביצוע חילוץ.

במצבים כאלה, העזרה המתבקשת היא חיצונית על ידיי אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים המנוסים מספיק לביצוע חילוץ. אנשי מקצוע אילו מיומנים מספיק על מנת להכיר את השטח על בוריו. למצוא אתכם במהרה בתוך השטח. ולהגיע עם ציוד משוכלל ומתקדם טכנולוגית על מנת לבצע את עבודת החילוץ באופן בטוח ואפקטיבי.

במקרים של קרקע חלקה רצוי שלא לקחת סיכונים מיותרים. יש לקרוא לאנשי חילוץ מקצועיים ולא להסתכן במקרים של אובדן שליטה על הרכב ולהחרפת המצב. 

WhatsApp chat