תחזוקת מצבר לרכב

Posted by & filed under כללי.

כל מי שהוא בעל רכב אמור לבצע כמה פעולות אלמנטריות של אחזקת הרכב לאורך כל השנה כדי לוודא את תקינותו. הדבר חשוב ביותר כדי לוודא שאפשר לבצע כל נסיעה ובמיוחד נסיעות ארוכות כאשר הכול תקין.

אחזקה שוטפת של הרכב

בין הפעולות שיש לבצע באופן קבוע, מילוי דלק בזמן כדי לא להמתין למצב בו נדלקת נורית החיווי על כך, בדיקה של מצב האוויר בגלגלים והוספת אוויר על פי הצורך ותחזוקת מצבר לרכב ע"י בדיקת המצבר מעת לעת.

בדיקת המצבר במכונית

את פעולת בדיקת מצבו של המצבר אפשר לבצע רק כאשר הרכב דומם ושהוא קר ולא במצב שבו המנוע פעיל או מיד לאחר הנסיעה. הסיבה לכך היא שכאשר המנוע חם, המים אשר נמצאים בתוך המצבר הם חמים ומבעבעים. ברגע שפותחים את פקק המצבר המים הרותחים מותזים כלפי מעלה כממטרה והם עלולים ליצור כוויות קשות בפניו ובידיו של הנהג. לכן אין לבצע פעולה זו אלא כשהמנוע קר לחלוטין.

תחזוקת מצבר לרכב ע"י פעולה רוטינית של בדיקת המצבר כדאי לבצע אחד לשישה חודשים. גם כאשר המנוע קר נוקטים משנה זהירות ולובשים כפפות, בגדי מגן וחובשים משקפי מגן.

אנשי השירות שלנו אשר פזורים בכל המרחב, מבצעים בדיקה זו ללקוחות רבים באופן מסור ומקצועי לאור המיומנות הרבה שלהם בנושא בדיקת המצברים של היצרנים השונים.

תחזוקת מצבר לרכב

שלבי הבדיקה של המצבר

  • בוחנים את מצבה של המעטפת החיצונית של המצבר. אם יש נוזל על המכסה החיצוני הדבר מצביע על כך שיש דליפה או נזילה של חומצה החוצה. זהו מצב אשר אינו תקין ולכן יש לבדוק אם קיימים סדקים בהיקפו של המכסה או בארגז. כמו כן יש לבדוק את מצבם של החיבורים, אם גם עליהם קיימים שאריות של נוזלים או של לכלוך.
  • במצב של דליפה נוצרים במיקומים רבים על פני המצבר קורוזיה וחלודה אשר הם ההשלכות של מצב זה. אם רואים קורוזיה או חלודה על החיבורים או הקטבים יש לשטוף אותם במים חמים בלבד. לאחר מכן יש למרוח על כל הנקודות הללו שכבה דקה של וזלין כדי למנוע היווצרות מחודשת של קורוזיה או חלודה. כמו כן מנקים את כל הלכלוך באמצעות מים, כך שכל המצבר נקי לחלוטין.
  • בוחנים את מצבם של החיבורים והכבלים כדי לוודא שהם מחוברים כהלכה. אם הכבלים בלויים או רופפים, מחליפים את הכבלים באמצעות איש מקצוע שלנו כדי לאפשר למצבר לפעול עוד פרק זמן ארוך אם הוא תקין. הימצאותם של חיבורים או כבלים לא תקינים אינה סיבה להחלפת מצבר ולכן מבצעים את השינוי המינורי בלבד.
  • בודקים את גובה המיכל במיכל המצבר, אם חסרים מים יש להוסיף מים מזוקקים על פי הוראות היצרן בלבד.
  • פותחים את כל ששת תאי המצבר, אם גובה המים בכל אחד מהם הוא במצב המינימום כגובהם של הפלטות, מוסיפים מים מזוקקים עד לגובה של שלש מ"מ מתחת לגובה המקסימלי של תא המילוי. לאחר מכן מנקים היטב את המקום וסוגרים שוב את כל ששת הפקקים. חל איסור על הוספת חומצה למצבר.

אנשי השירות שלנו מגיעים תוך זמן קצר ככל האפשר לכל קריאת שירות. לאורך שנות הפעילות שלנו סייענו ללקוחות רבים בכל מקום שבו רכבם לא נע וזאת כדי לאפשר להם יציאה מהירה לדרכם המתוכננת. כדי לעזור בכל סוגי התקלות, הרכבים שלנו מצוידים בכל סוגי האביזרים הנחוצים כדי לפתור כמעט כל תקלה אפשרית ולמנוע ככל האפשר מצב של גרירת הרכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *