זה הסטרטר או המצבר? המדריך לזיהוי תקלות ברכב

Posted by & filed under כללי.

הרכב שלנו מאפשר לנו להתנייד ממקום למקום מבלי להיות תלויים בתחבורה הציבורית שלעיתים לא משרתת את הצרכים והרצונות שלנו, כך שתקלות ברכב הן, איך לא- עניין הגורם לאי-נוחות ולתסכול.

ישנן מגוון תקלות אשר עלולות להיווצר ברכב, במאמר זה בחרנו להתמקד בשלוש תקלות נפוצות מתוך המכלול.

המדריך לזיהוי תקלות ברכב

3 תקלות נפוצות ברכבים – כיצד ניתן לזהות את התקלה?

1. לא ניתן להניע את הרכב – קיימות שתי סיבות אשר עשויות להיות הגורם לכך שהרכב אינו מניע: הסיבה הראשונה היא שהמצבר מרוקן והסיבה השנייה היא שהסטרטר תקול. 

כדי לבדוק האם המצבר התרוקן, יש להדליק אורות גבוהים או לצפור. אם האורות אינם דולקים באותה עוצמה או אם הצפירה חלשה או פחות איכותית, יתכן מאוד שמקור הבעיה הוא במצבר. בחלק מהמקרים יהיה ניתן לשמוע רעש הנגרם בשל הניסיון להתניע. אם זהו המצב, יש להתניע את הרכב על ידי כבלים, אותם יש לחבר לרכב אחר.

בשלב הראשון יש לכבות את האזעקה והקודן ולאחר מכן יש לחבר את הכבלים לאזורים המתאימים כאשר הרכב מונע. 

אם בעת הדלקת האורות הגבוהים או הצפירה מבחינים בכך שרעש הצופר חזק מאוד והאורות חזקים מאוד, יתכן שמקור הבעיה הוא בסטרטר. במקרים רבים תוכל מכה קלה על הסטרטר לפתור את הבעיה, אך גם אם המכה פתרה את הבעיה וגם אם לא, רצוי לגשת אל המוסך לצורך ביצוע בדיקה מקצועית וקבלת טיפול מקצועי.

2. נורת מפלס השמן נדלקת – במקרה זה יש לעצור את הרכב ולמלא את השמן. עם סיום המילוי יש לבדוק האם הנורה כבתה. במידה שהנורה כבתה, אפשר להמשיך לנסוע, אך גם במקרה כזה רצוי לגשת אל המוסך בכדי לוודא שלא קיימות ברכב תקלות נוספות.

3. תקר בגלגל – במידה שישנו תקר בגלגל, יש לעצור מיד בצד הדרך לצורך החלפה של הגלגל. 

כדי לבצע החלפת גלגל יש להשתמש בצמיד חלופי, אפוד זוהר, משולש אזהרה, מפתח ברגים לגלגלים וג'ק. 

בעת ביצוע ההחלפה יש לשים את הרכב על מצב חניה. 

אם הרכב ידני, ניתן לשים אותו בהילוך ראשון. 

רצוי להניח חפץ יציב מאחורי הגלגל, כך שהחפץ ימנע מהרכב להדרדר. 

את הברגים שבצמיג ניתן לשחרר באמצעות מפתח הברגים. חשוב לשחרר את הברגים במקביל. בעזרת הג'ק יש להרים את הרכב. לאחר הרמת הרכב, הסרת הברגים ושחרור הצמיד, מגיע השלב בו יש לחבר את הגלגל החלופי ולהבריג את הברגים, כאשר אין לקבע אותם עדיין. לאחר סיבוב הג'ק ולאחר שהגלגל בא במגע עם הקרקע ניתן להדק את הברגים.

אם הבחנתם בתקלה ברכב, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – עמי פיקס מצברים וחילוצים ונשמח להעניק לכם שרות אבחון תקלות מקצועי, יעיל ומהיר וטיפול בבעיה בכל ימות השבוע ובכל שעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *