תיקון קודן לרכב בתל אביב

Posted by & filed under כללי.

באמצעות מיגון איכותי לרכב ניתן להגן עליו מפני פריצות, גניבות וגרימת נזקים. כאשר מדובר על הרכב הפרטי שמהווה מעין בית שני עבור אנשים רבים, הרי שיש לדאוג לכך שהוא יהיה ממוגן היטב.

הפורצים של ימינו מתוחכמים ביותר ומכירים טכניקות מתקדמות שמאפשרות להם לפרוץ לרכבים, לכן אין להקל ראש בנושא, גם אם מתגוררים באזור שאינו מרכזי כמו למשל: מושב או כפר.

כאן חשוב לציין שלא תמיד מצליחות מערכות המיגון למנוע מהפורצים לבצע את זממם, אך הן כן יכולות להפחית את הסיכונים לכך בצורה משמעותית.

פוליסות ביטוח רכב מקיף ולפעמים פוליסות ביטוח רכב צד ג' אותן מספקות חברות הביטוח, דורשות מבעלי הרכבים לעמוד בתנאים מסוימים וביניהם לדאוג למיגון הרכב, רק בעלי רכבים שעומדים בתנאים שהחברות קבעו יכולים להיות מבוטחים על ידי החברות הללו. במסגרת התנאים, מגדירות חברות הביטוח גם את הסוגים של מנגנוני ההגנה הנחוצים בהתאם לסוג הרכב וערכו.

קודן לרכב – הפורצים לא ששים להתעסק איתו

 בין מגוון מנגנוני ההגנה שקיימים בשוק ניתן למצוא מנגנונים מתוחכמים יותר ופחות, בין המנגנונים השונים יש לציין את הקודן. באמצעות התקנת קודן לרכב ניתן לנתק מערכות שונות שנמצאות ברכב, כך שלא יהיה ניתן להתניע אותו. את הקודן ניתן להפעיל על ידי הקשת קוד או על ידי שימוש במפתח.

את סוג הקודן ניתן להתאים לסוג המנועים ולצרכים של בעל הרכב. היום, כוללים רוב הרכבים החדשים באופן יחסי קודן, וניתן לראות שגם בעלי רכבים ישנים באופן יחסי מתקינים קודן לרכב, כך שגם הם הבינו עד כמה חשוב להתקין אותו.

הסיבה המרכזית להתקנת הקודן לרכב היא כפי שצוין – ההגנה שהוא מספק. מכיוון שלא ניתן לנחש את הקוד (או לפחות מאוד קשה לגלות אותו), לא יכולים הפורצים להתניע את הרכב, כך שהקודן מפחית את הסיכונים בצורה משמעותית. במידה שהפורץ יתחיל לנסות למצוא את הצירוף המדויק, הוא עשוי להמשיך ולנסות לעשות זאת במשך שעות, במהלך השעות הללו יקבל בעל הרכב התרעה וידע שמישהו מנסה לבצע פריצה לרכבו והפורץ ייתפס על חם.

נוסף על כך, התקנת קודן לרכב מהווה אמצעי הרתעה יעיל. כשהפורץ יגלה שהרכב כולל קודן, הוא יעדיף להמשיך לעבר רכב אחר ולהימנע מהתעסקות עם הרכב בו מותקן הקודן.

הביטחון שמעניק הקודן לרכב מוביל לכך שהבעלים יכול להיות רגוע ונינוח יותר בכל הקשור לפריצות לרכבו. מעבר לזאת וכפי שהוזכר – רוב חברות הביטוח דורשות מבעלי הרכבים להתקין קודן ועל ידי התקנתו ניתן, במקרה של פריצה, לקבל פיצוי ולרכוש רכב חדש.

התקנת הקודן לרכב – רק  על ידי בעל מקצוע מוסמך, מקצועי ואמין

במידה שמתקינים קודן ברכב, חשוב מאוד לוודא שההתקנה מתבצעת על ידי בעל מקצוע מוסמך ואמין שמתמחה בתחום. היום ניתן למצוא מגוון בעלי מקצוע שעוסקים בתחום וחשוב לוודא שבעל המקצוע ממנו מקבלים שירות הוא אדם מקצועי ואמין שבקיא בכל רזי אמצעי המיגון לרכבים וביניהם הקודנים השונים.

 התקנת קודן לרכב באופן שגוי, עלולה לפגוע קשות בהתנעה של הרכב בגלל שקודן לא עובד, ולפגוע בתפקודו ולהוביל לבעיות חשמל. כאשר מדובר ברכב הפרטי שמלווה את בעליו במשך שעות ארוכות, רצוי מאוד להימנע ממצבים כאלו.

בעל מקצוע מנוסה ואמין יתקין את הקודן המתאים ביותר ויבצע את העבודה בצורה מדויקת. כמו כן, יסביר בעל המקצוע על אופן ההתנהלות הנכון במקרה של תקלה. מנעולן מוסמך, אמין ומקצועי יספק שירות במשך 24 שעות ביממה ויבטיח שהלקוח יימצא בידיים טובות ובטוחות ושרכבו יהיה מאובטח כנדרש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *