תיקון אימובילייזרים

Posted by & filed under כללי.

אחד הדברים הלא נעימים הוא להיתקע עם הרכב ליד הבית, ליד המשרד או בכל מקום אחר ללא יכולת התנעה של הרכב.

הגורמים לכך יכולים להיות שונים אך כאשר לא מצליחים להתניע הבעיה היא במקרים רבים בעיה באימובילייזר אשר אינו קולט את הקוד אשר מקלידים באופן קבוע ולכן אין אפשרות ליצור המשכיות ולהתניע את הרכב.

אימובילייזר ברכב

כל מי שנוהג ברכב חדש אשר יוצר בשנים האחרונות משתמש ביום יום באימובילייזר שהוא מערך אבטחה אשר אינו מאפשר תנועה כלשהי של הרכב ללא הקלדת צירוף המספרים והסימנים הנכון.

מכשיר זה אשר כולל בתוכו חיישנים אלקטרונים מותאם במיוחד לקוד ספציפי אשר רק הקלדתו באופן מושלם מאפשרת הפעלה של הסטרטר והפעלת המנוע.

המטרה העיקרית של התקנת הקודן ברכב היא מניעה של גניבות של רכבים שזו תופעה רחבת ממדים בכל מקום בישראל.

כאשר מישהו פורץ לרכב ומקליד קוד שגוי, הוא לא יכול להניע את הרכב ולכן פורצים רבים מנטרלים את מערך האימובילייזר אם יש להם זמן ועוברי אורח לא רואים אותם בזמן אמת וכך הם מצליחים לגנוב את הרכב ולחמוק הן מבעלי הרכב והן מהמשטרה.

כמו כל מערך בתוך הרכב, גם פריט זה מתקלקל מדי פעם ומכיוון שדבר זה מנטרל את יכולת ההתנעה הדרך הנוחה ביותר היא לקרוא לצוותי המוסך הנייד שלנו, אשר מגיעים לכל מקום ומטפלים בבעיה הנקודתית.

רכבי השירות שלנו מאובזרים באין ספור פריטים וחלפים כך שאנו ערוכים לכל תרחיש ומסוגלים לעזור ללקוחות שלנו בפתרון של רוב הבעיות אשר קורות להם בדרכים.

תיקון האימובילייזר

צוות המוסך הנייד אשר מגיע למקום בו ממוקם הרכב מבצעים את הבדיקות הנדרשות כדי לעלות על הבעיה ולנסות לפתור אותה תוך זמן קצר.

  • לא אחת מדובר בקודן אשר נשחק לאור הכמות הגדולה של הלחיצות אשר בוצעו עליו.
  • אופציה נוספת היא שהמגעים קרים במיוחד בימים שבהם הטמפרטורות הן נמוכות ולכן אין כל תגובה מהקודן.
  • כבל מנותק אשר אינו מעביר זרם חשמלי לקודן.
  • תקלה באחד מהחיישנים האלקטרוניים.

איש השירות מבצע כמה פעולות כדי לתקן את התקלה. אם מדובר בתקלה מכנית הוא מתקן אותה ברוב המקרים במקום אך אם הבעיה היא חמורה יותר כמו בעיה אלקטרונית, אין אפשרות לתקן אותה במקום אלא רק במוסך העוסק בתחום זה.

נטרול האימובילייזר

כדי לא לעכב את בעל הרכב וגם כדי לא לגרור את הרכב למוסך עקב סיבה זו, מבצעים פעולה ראשונית של נטרול הקודן. בדרך זו אפשר להתניע כרגיל את הרכב ולבצע את כל הנסיעות המתוכננות.

החיסרון של פעולת הנטרול הוא בכך שכעת אין הגנה על הרכב ותיאורטית הוא הרבה יותר גניב. 

כל פורץ מיומן שייכנס לרכב, יתניע אותו במהירות ויברח מהמקום.

לכן בעת פעולת הנטרול, נציג השירות ממליץ לנהג להגיע בהקדם לחשמלאי הרכב כדי לטפל בבעיה האלקטרונית ולהשתמש מחדש את הקודן לפעולה סדירה בשביל השקט הנפשי של כל נהג.

אנשי השירות שלנו פזורים בכל הסביבה והם נכונים להגיע לכל משימה כדי לסייע לנהגים במיקומים השונים. המטרה שלנו היא לעשות כל שניתן כדי לפתור את התקלה ולאפשר לנהגים להמשיך בדרכם המתוכננת.

הצוותים המנוסים מבצעים תיקונים בשטח כמו תיקוני סטרטר ואלטרנטורים. מחליפים גלגל אשר יש בו תקר, מחליפים מצבר ועוד.

ברוב המקרים הם מצליחים לתקן את הליקויים כדי לייתר את הצורך להזמנת גרר אשר יגרור את המכונית למוסך, דבר שגוזל זמן וגם כרוך בעלויות כספיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *