נטרול קודן לרכב

Posted by & filed under כללי.

הימצאותו של קודן ברכב היא נושא מאד חשוב כיוון שהקודן מגן על בעל המכונית מפני גניבה. את הקוד הסודי יודע בדרך כלל בעל הרכב ואם יש נהג נוסף כמו בן משפחה אשר נוהג ברכב מעת לעת. 

רק לאחר הקלדת הקוד הסודי, אפשר להתניע את הרכב ולנהוג בו, דבר המקשה על הגנבים אשר מעוניינים להתניע במהירות ולהימלט מהמקום.

יש מקרים אשר בהם הם מזהים את הקוד הסודי ולכן נוסעים תוך פרק זמן קצר ואחרים שבהם הם מנסים לנטרל את הקוד הסודי. 

ברוב הרכבים החדשים קיים קודן מובנה אשר מותקן בו. ברכבים ישנים אם לקוח מעוניין הוא יכול להגיע למוסך או לחשמלאי רכב ולבקש התקנה של קודן לנוחותו וכדי למנוע גניבות.

נטרול קודן לרכב עד הבית 

קיימים מקרים חריגים אשר בהם קיים צורך של הנהג לנטרל את קודן הרכב וזאת כאשר יש בו תקלה אשר מונעת את התנעת הרכב. אומנם קיימת חשיבות רבה למיגון הרכב אך כאשר הקודן מונע את האפשרות להתניע את הרכב ולנסוע לענייני היום השוטפים, ברור שקיימת עדיפות לביצוע נטרול זמני של הקודן כדי להתניע את הרכב ולאחר מכן לתקן את התקלה.

נטרול קודן בכל מקום 

הצוותים המקצועיים שלנו מבצעים נטרול קודן בכל מקום שבו הרכב תקוע. השירות עד הבית כולל הגעה של טכנאי מומחה לבדיקת הממצאים והסיבה לחוסר היכולת להתניע את הרכב. אם המסקנה היא חד משמעית שהקודן תקול, מבצעים בו במקום נטרול שלו כדי לאפשר לנהג להמשיך בשגרת יומו.

הקודן מחובר למנגנון בכמה חוטים אשר לכל אחד מהם יש ייעוד, איש המקצוע המנוסה שלנו מנתק את החיבורים הללו באופן זהיר ואחראי וכך אפשר להתניע ללא צורך בהקלדת הקוד הסודי. חשוב לבצע את הניתוק באופן יעיל ועל פי ההנחיות כדי שאפשר יהיה לאחר תיקון התקלה לחסר שוב את המערכת כדי ליהנות ממנה בהמשך.

בדרך זו חוסך הנהג זמן יקר וגם כסף כיוון שבשלב זה אין צורך להמתין לרכב גרר אשר יגרור את הרכב למוסך ואין צורך להמתין פרק זמן ארוך במוסך עד שיתקנו את התקלה.

מדובר בתקלה חשובה אשר יש לטפל בה כדי לא לנהוג ללא קודן אך בדרך כלל הנהג פונה לענייניו החשובים והמיידיים ולאחר מכן נוסע במועד הנוח לו למוסך כדי שיאתרו את התקלה הספציפית ויתקנו אותה. 

הסיבות לתקלה בקודן 

התקלה בקודן נובעת במקרים רבים מתקלה במערכת החשמל ואי העברת מתח בין המנגנון לקודן. לעיתים מדובר בחיבורים שיצאו ממקומם, חיבורים רופפים או בעיה מהותית במקור המתח.

בגשמים עזים חודרים לא אחת מים לרכב וגם לקודן. עקב המים הקודן אינו מסוגל לפעול, הוא יוצר קצר חשמלי ולכן אינו מבצע את תפקידו.

אופציה נוספת היא תקלה במקשים ולכן כשהנהג מקליד לדוגמה על הספרה 5, המערכת אינה מזהה ספרה זו עקב העובדה שהמקש שקוע או מלא בלכלוך או אבק ולכן מבחינתה ההקלדה אינה מושלמת דבר המוביל למצב החדש שאין אפשרות לקדם את התהליך ולהתניע את הרכב. 

הצוותים המקצועיים שלנו פרושים בכל הסביבה ולכן הם עושים כל שניתן כדי להגיע במהירות לרכב התקול ולסייע לנהג בנטרול קודן לרכב עד הבית!

מדובר במצב מאד מתסכל בו הטכנאי מגלה כי המערכת הכוללת את האלטרנטור, הסטרטר והמצבר תקינה לחלוטין ואף על פי כן אין אפשרות להתחיל בנסיעה. רק טכנאים מנוסים ובעלי ידע רב מבינים שמדובר בתקלה חיצונית אשר קשורה לקודן ולא המערכת ההתנעה עצמה ולכן מבצעים נטרול.

עוד יכול לעניין אתכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *